NAKUPOVÁNÍ img

Tipy na ověřené čínské e-shopy, které možná neznáte

kuponer.cz 29. 09. 2018 1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Čeští zákazníci už dávno nenakupují pouze v tuzemských e-shopech. Navíc se neomezují ani na nákupy v zemích Evropské unie. Velmi oblíbené jsou dnes přitom čínské internetové obchody, které lákají především na nízké ceny. V jakých lze ale nakupovat bez rizik?

Čínské internetové obchody v ČR „táhnou“ stále více

Češi nakupují na internetu rok do roku častěji. Postupem času se navíc naučili využívat nejen tuzemských internetových obchodů, ale více a více využívají i služby zahraničních e-shopů. Možná vás dokonce překvapí, že podle statistik mBank český zákazník nejvíce nakupuje na AliExpress, tedy na velkém čínském e-shopu (či spíše tržišti), který nabízí zboží ze všech oblastí a láká na nízké ceny. Ačkoliv kvalita produktů nemusí být vždy prvotřídní, mnohé kvalitní jsou. Musíme však doplnit, že existuje celá řada dalších čínských obchodů, jež nabízejí rozličné zboží levně.

Tipy na ověřené čínské e-shopy

V Čínské lidové republice vznikají internetové obchody jako houby po dešti. Sluší se ovšem dodat, že ani zdaleka ne všechny jsou kvalitní. Pokud tedy chcete nakoupit právě v Číně, doporučujeme jistou dávku obezřetnosti. Příznivé ceny sice mohou být lákavé a nabídka zboží nejednomu zákazníkovi vyrazí dech, na druhou stranu některé nabízené produkty jsou z hlediska kvality opravdu špatné a někdy vám dokonce nemusí dorazit vůbec. Proto jsme si pro vás připravili seznam prověřených čínských obchodů, na kterých můžete nakoupit pestrý sortiment zboží levně a bez rizik. Jedná se o Gearbest, DealeXtreme, Lightinthebox, CooliCool, TinyDeal, Banggood nebo Zaful.

Gearbest

Gearbest patří mezi největší čínské internetové obchody a v jeho nabídce naleznete různé druhy zboží – elektroniku, příslušenství, oblečení apod. Výhodou toho e-shopu je, že na konci roku 2017 otevřel sklad v České republice. Jeho zásoby jsou sice omezené, nenajdete v něm tedy ani zdaleka tolik zboží jako při objednávce z Číny, nicméně zásilka se k vám zase dostane velmi rychle.

DealeXtreme

Další populární čínský e-shop se nazývá Dealextreme a patří k celosvětově vůbec nejznámějším obchodům z Dálného východu. Zákazníci si zde mohou zakoupit zejména drobnou elektroniku a příslušenství, přičemž se jedná o jeden z nejlevnějších internetových obchodů na světě a nákup je navíc zcela bezpečný.

Lightinthebox

Lightinthebox také patří mezi ověřené čínské internetové obchody a nabízí produkty z rozličných oblastí. Čeští zákazníci zde tedy mohou nakoupit elektroniku, oblečení nebo produkty pro dům a zahradu. Doplňme, že Lightinthebox je na rozdíl od AliExpress (stejně jako většin e-shopů v tomto výčtu) koncovým prodejcem, zboží zde tedy nenabízí větší množství subjektů.

CooliCool

Tento čínský internetový obchod nefunguje příliš dlouho (jeho počátky se datují do roku 2011), ale v současné době patří k nejznámějším e-shopům z východní Asie. Jeho nabídka je přitom standardní. Na CooliCool si můžete objednat menší či větší elektroniku, sportovní vybavení apod.

TinyDeal

TinyDeal se od ostatních čínských e-shopů v tomto seznamu opět příliš neodlišuje. Nabízí tedy pestrý sortiment zboží za příznivé ceny, a to bez rizika. Objednat si tu lze především elektroniku, ale v jeho nabídce naleznete rovněž další zboží jako oblečení, doplňky do interiéru anebo hračky.

Banggood

Čínský obchod Banggood asi velké množství českých zákazníků znát nebude. Na druhou stranu se jedná o prověřený e-shop, který nabízí elektroniku a příslušenství, bytové doplňky či hračky. Naleznete-li zde tedy něco zajímavého, nakoupit určitě můžete bez větších komplikací.

Zaful

Internetový obchod Zaful se od těch předešlých přeci jen odlišuje. Nabízí totiž pestrý sortiment dámské módy, takže láká takřka výhradně ženy. Ty si zde mohou pořídit nejen oblečení a boty, ale také kabelky a velké množství módních doplňků. Zaful tedy umožňuje kompletně obměnit šatník.

Výhody a nevýhody nákupu v čínských obchodech

Jak už jsme několikrát zmínili, většina Čechů nakupuje v čínských e-shopech kvůli nízkým pořizovacím cenám, jež mohou být někdy až o polovinu nižší. Tyto obchody navíc mnohdy lákají i na slevové akce. Velké množství prodejců z Číny přitom nabízí doručení většiny zboží zdarma (tzv. free-shipping), neboť transport dotuje čínská vláda. Zákazníci musí na druhou stranu počítat s tím, že při nákupech nad 22 eur platí DPH, a pokud bude cena objednávky vyšší než 150 eur, je nutné platit i clo.

Nákupy z Číny má mnoho lidí spojeno s dlouhým čekáním na zásilku. Jenže velké internetové obchody často zasílají rychle a většina z výše zmíněných navíc disponuje sklady v zemích Evropské unie (Velká Británie, Německo) a již zmiňovaný Gearbest má sklad i v České republice. To znamená, že zboží dostanete co nevidět. V těchto skladech nicméně není ani zdaleka tolik zboží jako v Číně, takže nabídka je díky tomu poněkud omezená, přesto většinou dostačující.

Ačkoli lze narazit na problematické či dokonce podvodné internetové obchody, v ověřených čínských e-shopech lze nakupovat zcela bez rizika. Ostatně na podvodné obchody můžete narazit i v České republice. Mnohé zákazníky, a především ty dříve narozené, může přesto odrazovat jazyková bariéra. Na druhou stranu u těchto e-shopů není výjimkou česká lokalizace, jež se ovšem kvalitativně liší – zatímco DealeXtreme či Lightinthebox překvapí výborným překladem, na Gearbest či Zaful čeština poněkud pokulhává. CooliCool, TinyDeal a Banggood nicméně nenabízí českou lokalizaci vůbec…