Notino Black Friday 2021


Black Friday neboli Černý pátek je marketingová akce, která se do celého světa rozšířila zpoza Atlantiku, tedy ze Spojených států amerických. Zde totiž dlouhodobě a každoročně obchody nabízejí na konci listopadu nakupujícím výrazné slevy na vybrané produkty. Ty přitom mohou činit i více než 75 %! Už mnoho let se ovšem Black Friday účastní i české obchody, a to jak kamenné, tak e-shopy. Mezi prvním prodejci byla Alza.cz, nicméně aktuálně není ani zdaleka jediná. Pokud např. sháníte parfémy a kosmetické produkty, můžete už mnoho let využít Notino Black Friday.

RegistraceO obchodu Notino.cz

Notino je internetová parfumerie, která byla založena už v roce 2004. Až do roku 2016 nicméně nesla název Parfums.cz. V současné době se přitom jedná o významného prodejce parfémů a kosmetiky, a to nejen v České republice, ale v celoevropském měřítku. Společnost totiž působí i v dalších 23 evropských zemích. Zákazníci a zákaznice přitom mohou vybírat z 55 000 produktů od více než 1 000 značek, které jsou buď celosvětově známé, anebo působí pouze na lokální úrovni.

Nakupující z celé Evropy si mohou pořídit nejen parfémy pro ženy, muže a unisex variaty, ale také rozličné druhy kosmetiky, tzn. potřeby pro líčení, péči o vlasy, pleť, tělo a zuby, stejně jako pro opalování a ochranu před sluncem. V nabídce naleznete i dermokosmetiku, která patří mezi nejpřirozenější péči o pleť a vlasy, ale třeba také rozličné vůně do bytu. 

Mezi pozitivy nákupu na Notino.cz musíme zmínit výhodnou dopravu, jejíž cena začíná již na 49 Kč, stejně jako možnost vrácení zboží v prodloužené lhůtě 90 dnů. Pořídit si přitom můžete produkty Armani, Calvin Klein, Bioderma, Gillette, Dermacol, Chloé, Prada, Lacoste, Schwarzkopf Professional, Ralph Lauren, Vichy anebo Wella Professionals. Nakoupit navíc nemusíte pouze online, ale navštívit je možné i několik kamenných prodejen (viz níže). 

Slevové akce na Notino.cz 

Internetový ochod Notino.cz nabízí zákazníkům a zákaznicím různé slevové akce. Využít je tedy možné nejen slevy, které už jsou započítány v ceně zboží, ale také slevové kupóny, stejně jako cashback. Ten představuje specifickou formu úspory, neboť neušetříte v průběhu samotné objednávky, ale po jejím učinění vám bude určité procento z utracených peněz vráceno zpět na účet. Zúčastnit se lze také soutěží a k dispozici jsou i věrnostní akce. Jednu z nejzajímavějších možností, jak ušetřit při nákupu parfémů a kosmetiky, ovšem představuje právě Notino Black Friday.

Notino Black Friday

Černý pátek je označení pro den, který ve Spojených státech amerických následuje po svátku dnu Díkuvzdání, který se slaví čtvrtý čtvrtek v listopadu. Black Friday je přitom marketingovou akcí, v jejímž průběhu se obchodníci snaží nalákat nové i stávající zákazníky na opravdu nízké ceny. V mnoha obchodech přitom tato akce nepřipadá pouze na tento jediný listopadový den, ale může trvat déle. Na Notino.cz si např. mohou nakupující pořídit výhodněji kvalitní parfémy a kosmetiku po celý týden. V roce 2020 tak Notino Black Friday trvá od 23. do 29. listopadu.

Notino Black Friday probíhá v předvánočním období, kdy se nakupuje opravdu ve velkém. Pokud tedy sháníte parfémy či kosmetiku třeba jako překvapení pod stromeček, určitě neváhejte tuto marketingovou akci využít. V jejím průběhu totiž obchod nabízí nakupujícím výrazné slevy na produkty od zvučných výrobců. Jedná se např. o Calvin Klein, Yves Saint Laurent, Jean Paul Gaultier a řadu dalšího zboží od světových značek. I když slevy v tomto období obvykle činí „pouze“ 20 %, u těchto produktů se může jednat o značnou finanční úsporu.

Notino Cyber Monday

Aktuálně se v českém prostředí začíná prosazovat ještě jeden pojem, a to Cyber Monday, což je překládáno jako „Kybernetické pondělí“. Jedná se o první pondělí po dnu Díkuvzdání a jde rovněž o marketingovou akci. Prodejci totiž zjistili, že mnozí zákazníci a zákaznice nestačí nakoupit v průběhu oslav dne Díkuvzdání, takže hojně nakupují v první den následujícího týdne. Proto si pro ně opět připravili výrazné slevy. Musíme ovšem doplnit, že Cyber Monday se už týká výhradně e-shopů. Důležitější je však skutečnost, že v minulých letech byly slevy na vybrané produkty na Notino.cz i 70 %, takže zákazníci a zákaznice mohli ušetřit opravdu výrazně!

Summer Black Friday na Notino.cz

Ačkoli se dříve Black Friday konal pouze v pátek po dnu Díkuvzdání, postupem času se začal rozrůstat na více dní. Jak už jsme zmínili, Černý pátek na Notino.cz trvá celý týden, ale existují obchody, kde může trvat i několik týdnů. Navíc není omezen pouze na předvánoční období, protože na slevové akce v jeho rámci můžete narazit několikrát do roka. Využít je možné např. Summer Black Friday na Notino.cz, který se koná v průběhu letních měsíců. Slevy na značkové parfémy a kosmetiku přitom opět dosahují 20 %. Výhodněji si tedy můžete pořídit opalovací krémy, cestovní kosmetiku anebo parfémy na letní hudební festivaly, což je určitě praktické. 

Analýza slev na Notino.cz v průběhu Černého pátku

Ačkoli se slevové akce během Černého pátku zdají velmi lákavé, není všechno zlato, co se třpytí. Jak totiž ukazují čísla z předešlých let, deklarované a reálné slevy se mohou značně lišit. Ne že by prodejci zákazníků a zákaznicím vyloženě lhali, na druhou stranu platí, že slevové akce se mohou týkat kupříkladu staršího zboží, u nějž je jako výchozí cena před slevou uváděna původní částka (tzv. zavádějící cena), za kterou se prodávalo v době, kdy bylo na trhu úplně nové. 

Rozdíl mezi deklarovanými a reálnými slevami se lišil i během Black Friday v roce 2019. Tak například společnost Mountfield uváděla, že slevy činí 63 %, zatímco ve skutečnosti vybrané produkty v průměru zlevnily pouze o 26 %. Co se ovšem týká samotného Notina, nakupující mohou být klidní. V roce 2019 totiž společnost deklarovala slevy 20 %, což také zcela odpovídalo realitě během Černého pátku. Zdá se tedy, že tomu tak bude i v dalších letech, takže není důvod k nedůvěře.

Jaké zboží si lze pořídit výhodněji? 

Jak už jsme uvedli výše, Notino.cz nabízí zhruba 55 000 produktů. V průběhu Black Friday v roce 2019 se přitom konkrétně jednalo o 54 762 produktů, z nichž bylo součástí Černého pátku 5 771 produktů. Z toho vyplývá, že se jednalo o 10,5 % všech výrobků v nabídce. Slevy přitom byly rozloženy mezi jednotlivé druhy zboží, takže se nedá říci, že by se týkaly více jedné či druhé kategorie. Výhodněji si proto bylo možné pořídit dámské, pánské i unisex parfémy, potřeby pro líčení (tváře, řas, obočí, rtů nebo nehtů), péči o vlasy (barvy, laky, hřebeny, fény apod.), pleťovou kosmetiku (včetně denních a nočních krémů, odličovačů či opalovacích krémů), péči o tělo (např. tělová mléka, mýdla a sprchové gely), potřeby pro ústní hygienu (zubní pasty a kartáčky), dermokosmetiku, ale také vůně do bytu. 

Jak ušetřit během Notino Black Friday co nejvíce? 

Pokud chcete mít o slevách na Notino.cz přehlede celoročně, přihlaste se k odběru newsletteru a budete okamžitě vědět o všech novinkách i slevových akcích, což se hodí i během Černého pátku. Využít je možné také informace z různých slevových portálů jako Kuponer.cz. V průběhu Black Friday také můžete použít vyhledávače jako Google a porovnat si jednotlivé zlevněné produkty. Ovšem pozor! Vždy je lepší nakoupit u prověřených prodejců, mezi které se Notino nepochybně počítá. V opačném případě vám mohou díky vidině vysokých slev zbýt pouze oči pro pláč.

E-shop a kamenné prodejny Notino

Nejvíce zákazníků a zákaznic využívá Notino Black Friday při online nákupu. Objednávky z Notino.cz jsou komfortnější, protože je můžete učinit z pohodlí vlastního domova. Na druhou stranu mnozí nakupující vidí rádi kupované produkty na vlastní oči a v tomto případě si nabízené výrobky i rádi očichají. Proto mohou dát přednost návštěvě jedné z kamenných prodejen, které se nacházejí ve třech městech České republiky (Praha, Brno a Ostrava). Jedna pobočka se sice nachází i v Českém Těšíně, nicméně zde se provádí pouze výdej objednávek z e-shopu. Kde jsou konkrétně umístěny jednotlivé prodejny?  

 • Obchodní pasáž Florentinum, Na Florenci 2116/15, Praha 1, Nové Město (prodejna a výdejna)

 • Obchodní Centrum Europark (OC Europark), Nákupní 389/3, Praha 10, Štěrboholy (prodejna a výdejna)

 • Smíchov Gate, Plzeňská 3217/16, Praha (prodejna a výdejna)

 • Campus Square Bohunice, Netroufalky 770, Brno (prodejna a výdejna)

 • Obchodní Centrum Letmo (OC Letmo), Nádražní 2a, Brno (prodejna, v OC Letmo je ovšem i výdejna)

 • Nová Karolina Park, 28. října 3348/65, Ostrava (prodejna a výdejna)

 • Český Těšín – OSTRAVSKÁ, Ostravská 555/24, Český Těšín (výdejna)

 1. Kdy nabízí Notino.cz slevovou akci Black Friday?

  Slevovou akci Black Friday můžete na Notino.cz využít v termínu, kdy se tato akce koná i u dalších obchodníků. Zpravidla jde o přelom listopadu a prosince.
 2. Jaké slevy Notino.cz na Black Friday nabízí?

  Slevy dosahují několika desítek procent, další slevu můžete získat, pokud využijete cashback na našich stránkách. Za nákup na Notino.cz Vám vrátíme několik procent z ceny objednávky.