Datart Black Friday 2021


Black Friday neboli Černý pátek je marketingová akce, která ve Spojených státech amerických vznikla už v 80. letech minulého století. Jedná se přitom o označení dne po Dnu díkuvzdání, jež připadá na čtvrtý čtvrtek v listopadu. V tento den nabízejí obchodníci nakupujícím výrazné slevy na vybraný sortiment, takže je možná značná finanční úspora. Zhruba v roce 2012 se Black Friday dostal rovněž do České republiky, kde jej zpočátku propagovaly obchody jako Alza.cz, ale brzy se připojili i další prodejci, a to včetně společnosti Datart, jež se soustředí zejména na prodej spotřební elektroniky.

Kdy je Black Friday na Datart.cz?

Black Friday na Datart.cz se obvykle koná pouze jednou ročně a to v termínu podobnému, kdy se má Black Friday konat. Délka akce je však obvykle výrozně delší a trvá i tři týdny.

RegistraceDatart Black Friday

Společnost Datart se poprvé zúčastnila marketingové akce Black Friday v roce 2015 a od té doby je nedílnou součástí jejích listopadových prodejů. Výrazně nižší ceny u vybraných produktů lze přitom využít nejen v e-shopu Datart.cz, ale také v prodejnách, kterých je aktuálně více než 100 a jsou rozmístěny po celé České republice. V minulých letech se přitom nejvyšší slevy pohybovaly mezi 66 % a 80 %, takže si nakupující mohli nabízené produkty pořídit o více než dvě třetiny levněji.

Ačkoli Černý pátek připadá na den po Dnu díkuvzdání, v některých obchodech nejenže může trvat několik týdnů, ale koná se i několikrát do roka, tedy klidně na začátku i uprostřed roku. Datart Black Friday se sice rozjíždí jen jednou do roka, za to je výrazně delší než jeden den. V posledních letech přitom začíná dlouho před pátkem po Dnu díkuvzdání. Vzhledem k tomu, že se jedná o předvánoční období, mohou si zákazníci a zákaznice levněji pořídit vánoční dárky, a to nejen z oblasti spotřební elektroniky, na kterou se tento prodejce nejvíce soustředí.

Společnost Datart se na druhou stranu neúčastní následné marketingové akce, která se nazývá Cyber Monday neboli Kybernetické pondělí a koná se v první pondělí po Dnu díkuvzdání. Na rozdíl od Černého pátku se jí ovšem účastní pouze internetové obchody, a netýká se tedy nákupů v kamenných prodejnách. Black Friday na Datart nicméně končí právě před tímto pondělkem. I tak mají ovšem nakupující mnoho dní na to, aby si výhodněji pořídili vybrané produkty, takže absence Cyber Monday nepředstavuje žádný problém.

Slevy na Datart Black Friday 2019

Od té doby, co se Datart zapojil do marketingové akce Black Friday, je o ní mezi jeho zákazníky velký zájem. Zatímco v prvních letech se tedy konala pouze jediný den, logickým krokem bylo její prodloužení na více dní. Každoročně se přitom v jejím průběhu zvyšují tržby, které vzrůstají oproti klasickým týdnům zhruba o 50 %. O polovinu se také zvyšuje počet zákazníků. Během Datart Black Friday přitom mohou činit slevy na vybrané zboží až 80 % a akce se může týkat i zvýhodnění splátek. 

V roce 2019 se přitom slevy vztahovaly na 2 452 produktů, což je 7,3 % celkového počtu výrobků v nabídce (společnost v té době nabízela 33 598 produktů). V tomto roce byl také Černý pátek na Datart jednoznačně nejdelší. Jak už jsme zmínili, v prvních letech trval pouze den, v roce 2018 už týden a o rok později byl ještě výraznější delší. Trval totiž od 11. listopadu do 1. prosince 2019. Zájemci tak mohli využít výrazné slevové akce na vybrané zboží po dobu tří týdnů. Dá se přitom předpokládat, že v roce 2020 a v dalších letech budou podmínky pro nakupující velmi podobné.

Na druhou stranu musíme zdůraznit, že se během Černého pátku u mnoha obchodů liší deklarované a reálné slevy. Není totiž nezvyklé, že se slevy vypočítávají ze zaváděcí ceny výrobků, které už se za ní ovšem delší dobu neprodávají. Vrátíme-li se opět do roku 2019, zjistíme, že se deklarované slevy u jednotlivých obchodů průměrně pohybovaly kolem 30 %, nicméně reálné slevy činily „pouze“ 20 %. Podobný rozdíl se přitom týkal právě Datartu. Ten nabízel nakupujícím slevy 34 %, ale ve skutečnosti zboží zlevnilo o 23 %.  

Jak využít Černý pátek na Datart?

Při nákupu na Datart je možné ušetřit hned několika způsoby. Zajímavou možnost nabízejí slevové kupóny, ale využít je možné rovněž „klasické“ slevy anebo cashback, kdy vám bude část utracených peněz vrácena zpět na účet. Tyto slevové akce lze využít celoročně. Abyste získali nárok na slevy během samotného Černého pátku, musíte samozřejmě postupovat v souladu s obchodními podmínkami, což znamená nakoupit ve stanovený termín a řádně dokončit objednávku. V roce 2019 zároveň platilo, že každý zákazník mohl objednat maximálně dva kusy vybraného zlevněného zboží. 

Co si lze během Black Friday pořídit výhodněji?

Datart je především prodejce spotřební elektroniky, takže se slevové akce na Černý pátek týkají zejména tohoto sortimentu. Jedná se přitom o velmi žádaný druh zboží, které na druhou stranu rychle stárne. To znamená, že jeho cena už po pár měsících obvykle klesá. Pokud je tedy během Black Friday nabízen nějaký produkt ve slevě, a ta je vypočítávána z ceny, kdy byl uveden do prodeje, může se od aktuální ceny značně lišit. Proto buďte během Černého pátku obezřetní. Jakou spotřební elektroniku si každopádně můžete během akce Datart Black Friday v prodejnách i e-shopu pořídit?

 • televizory (včetně 4K televizí) a audio a video techniku (reproduktory, sluchátka, Hi-fi komponenty, set-top boxy nebo satelitní přijímače)

 • fotoaparáty (digitální zrcadlovky a kompakty i příslušenství) a kamery (klasické kamery, sportovní outdoorové kamery či kamery do auta)

 • telefony (nejen dotykové smartphony a tlačítkové mobily a příslušenství k nim, ale také bezdrátové telefony a vysílačky)

 • počítače a IT technika (notebooky a stolní počítače, příslušenství, monitory, tablety, tiskárny a skenery nebo software)

 • chytré produkty (nositelná elektronika, chytré hračky, techniku pro virtuální realitu, elektrovozítka nebo součásti pro chytrou domácnost)

 • GPS navigace (nejen do auta, ale také pro cyklisty)

V kamenných prodejnách Datart, ale také v rámci internetového obchodu si je možné pořídit rovněž další zboží. V nabídce tohoto prodejce totiž není ani zdaleka pouze spotřební elektronika, takže si lze výhodněji zakoupit produkty také z jiných kategorií. O jaké zboží se konkrétně jedná?

 • velké spotřebiče (pračky, sušičky, myčky, ledničky, mrazáky, sporáky, ale také speciální vestavné spotřebiče)

 • malé spotřebiče (vysavače, žehličky, produkty pro úpravu vzduchu a do kuchyně, ale třeba také grily)

 • péče o tělo a zdraví (péče o vlasy, pleť či zuby, dámské a pánské holení, ale také prostředky pro péči o děti)

 • elektromobilita (elektrokoloběžky, elektroboardy, elektromotorky, elektrokola, hoverboardy, jednokolky či segwaye)

 • další produkty (nářadí do dílny, zahradní technika, auto a moto technika či bazény a vířivky)

O společnosti Datart

Společnost Datart byla založena těsně po Sametové revoluci, konkrétně v roce 1990, přičemž zpočátku se soustředila na dovoz a velkoobchodní prodej spotřební elektroniky a nahrávatelných nosičů. Malooobchodní prodej byl založen v roce 1992 a v roce 1999 společnost expandovala i na Slovensko. V roce 2005 byl spuštěn internetový obchod Datart.cz a dva roky později i jeho slovenský protějšek Datart.sk, takže čeští a slovenští zákazníci mohli začít nakupovat jednoduše online. V roce 2017 došlo ke spojení s konkurenční společností HP Tronic, do jejíhož portfolia dnes patří nejen Datart, ale třeba také Euronics, Kasa.cz, Hej.sk anebo ETA.

 1. Kdy se koná Black Friday na Datart.cz?

  Slevové šílenství Black Friday se na Datart.cz koná obvykle ve stejný čas jako u jiných obchodníků. Délka trvání se však vždy lišší.
 2. Jak lze během Black Friday na Datart.cz ušetřit ještě o něco více?

  Můžete využít slevové kupóny z naší nabídky, díky kterým získáte ještě dodatečnou slevu.