Čínské eshopy


Nakupování z čínských internetových obchodů se stává stále populárnější nejen pro české zákazníky.  Ohromný výběr produktů a levné ceny. Kdo by se nenechal zlákat? Navíc u většiny čínských e-shopů nemusíte platit za dopravu. Čínská vláda totiž v rámci podpory exportu náklady na vývoz dotuje. Čínské obchody stále častěji otevírají sklady v Evropě, což výdaje na dopravu ještě snižuje. Nákupy v Číně samozřejmě mají i své nevýhody. Ne vždycky jsou produkty nejlepší kvality, dovoz zboží z Číny může trvat i měsíc, reklamace nemusí proběhnout hladce a občas je třeba doplácet clo a DPH. O clu a DPH máme samostatný článek. Určitě si jej přečtěte, než se pustíte do nákupu. Poradíme vám, jak se dá těmto poplatkům vyhnout.

RegistraceVýhody:

  • široký sortiment zboží
  • levné zboží
  • většinou se neplatí poštovné a doprava

Nevýhody:

  • nemusí být kvalitní zboží
  • dlouhé čekání na doručení balíčku
  • clo a DPH

Tip: Pokud máte k dispozici hodnocení zákazníků vždy jim věnujte pozornost. Mohou vám poradit na co si dát pozor, poskytnout reálné fotografie produktu nebo varovat před podvodným prodejcem.

Nakupování z čínských e-shopů je v mnoha případech skutečně výhodné. Můžete narazit na zboží, které v ČR neseženete nebo nákupem z Číny značně ušetříte. Zároveň je dobré mít na paměti, že nemusíte dostat zboží nejlepší kvality nebo se vám nepodaří něco vyreklamovat.  Proto je třeba se před nákupem dobře informovat. Zde vám krátce představíme několik ověřených čínských e-shopů.

Aliexpress

AliExpress patří k nejznámějším a největším čínským obchodům. Podobně jako Amazon nebo Ebay je online tržištěm. Zboží zde tedy prodávají jednotliví prodejci, a proto je velice důležité číst recenze zákazníků. Koupit si zde můžete elektroniku, oblečení, potřeby do domácnosti, hračky a další. Stránky jsou přeloženy do češtiny. Vyhledávání na AliExpressu je usnadněno pomocí několika filtrů, můžete hledat například podle ceny nebo nejnovějších produktů. Podrobněji jsme AliExpress popsali v tomto článku.

Gearbest

Opět se jedná o velkého online prodejce. Najdete zde vybavení do domácnosti, telefony, tablety, spotřebiče, obuv a mnoho dalšího. Gearbest má dokonce českou verzi svých stránek: cz.gearbest.com V roce 2017 otevřel sklad v České republice a doprava z tohoto skladu je zcela zdarma.

Dealextreme

Další v pořadí je DealExtreme (DX). Specializuje se hlavně na elektroniku a její příslušenství, ale najdete zde i nářadí, oblečení, hračky a další.  Naprostá většina zboží má dopravu a poštovné zdarma. Stránka je i v české verzi, ale překlad není dokonalý. DX má své sklady i v Evropě, takže dodání výrobků může být o něco rychlejší. Běžně se čeká 10-30 dní. Na DealExtreme můžete ušetřit při využití slevového kódu nebo cashbacku.

Coolicool

Tento obchod je nejvíce známý prodejem telefonů, tabletů a dalším příslušenstvím.  I CooliCool má sklad v Evropě. Pro nákup z evropského skladu je třeba dát filter: EU Warehouse nebo kliknout na Free Shipping from EU. Počítejte s tím, že se tím poněkud snižuje výběr.

BangGood

Další z řady čínských e-shopů je BangGood. Nabízí celou řadu elektroniky, oblečení, sportovního vybavení a doplňků pro domácnost. BangGood má také sklad v Evropě. Produkty z tohoto skladu najdete zde: eu.banggood.com Za většinu zboží nebudete muset platit poštovné, což poznáte podle hesla Free Shipping.

Dhgate

Jedná se o online tržiště stejně jako AliExpress. Můžete si zde pořídit jednoduše cokoliv – mobilní telefony, počítače nebo třeba svatební šaty. Stránku lze přeložit do češtiny, ale je to jen strojový překlad.

Focalprice

FocalPrice je obrovský čínský e-shop zaměřující se hlavně na prodej elektroniky, ale podobně jako u ostatních zde najdete také hračky, doplňky do domácnosti atd.  Je zde velký výběr zboží za přijatelné ceny. Doprava je zdarma.

Mimo jiné pořádá množství slevových akcí:

  • Daily deal – výhodné nabídky pro daný den, časově ohraničené
  • Gadgets under 2 dollars – nabídka zboží pod 2 dolary
  • Clearence center – čištění skladů, slevy

LightInTheBox

Najdete zde téměř vše – oblečení, šperky, elektroniku, sportovní vybavení, hračky apod. LightInTheBox je koncovým prodejcem (nejedná se tak o tržiště, jako Aliexpress, kde by své zboží prodávaly i třetí strany).  Stránku lze přeložit do češtiny na horní liště. Doprava je opět zdarma, ale pokud byste chtěli rychlejší doručení, je třeba si připlatit. Má sklady v Evropě i USA. 

MiniInTheBox

Tento e-shop je součástí LightInTheBox. Najdete zde elektroniku a nejrůznější příslušenství, potřeby pro domácnost, šperky a sportovní vybavení. Stránka je přeložena do češtiny, což usnadňuje nákup pro české uživatele. Recenze zákazníků jsou z větší části pozitivní.

Sammydress

Zaměřuje se hlavně na dámskou módu, tašky a šperky. Mají poměrně velký výběr, nemají však dopravu zdarma. Většina kupujících má s tímto obchodem pozitivní zkušenosti, ale občas mohou nastat problémy kvůli kvalitě nebo vrácení peněz.

Shein

SheIn je další z mnoha e-shopů nabízejících levné oblečení z Číny. Najdete zde hlavně oděvy pro ženy. Doprava je zdarma pokud cena vaší objednávky přesáhne 49,83 dolarů.  Může se stát, že zboží bude vypadat jinak než na obrázku. Někdy mají zákazníci špatné zkušenosti se zákaznickým servisem.

Tinydeal

Tento rok (2019) ukončil obchod svoji činnost.

Zaful

Jedná se o čínský e-shop zaměřený na módu pro ženy i muže.  Pokud hodnota vašeho nákupu přesáhne cenu 39 eur, máte nárok na free shipping. Kupující si nejvíce chválí zákaznický servis. Nicméně stejně jako u jiných čínských e-shopů i zde občas vázne kvalita.

Milanoo

Opět se jedná o obchod zaměřený na oblečení, najdete zde i kostýmy a svatební šaty. Bohužel nenabízí dopravu zdarma. Zkušenosti zákazníků se liší, nejvíce problémů bývá s kvalitou produktů a zdlouhavým doručením.

Rosegal

Rosegal je e-shop zaměřený na módu a doplňky. Hlavně je známý svou nabídkou plus size velikostí a kategorií curvy girls. Oblečení je zde velice cenově dostupné, čemuž také může odpovídat kvalita. Rosegal nabízí tabulku velikostí, podle které se můžete ujistit, že si kupujete správnou velikost.