NAKUPOVÁNÍ img

Jak ušetřit na Alza.cz? Máme pro vás hned 10 tipů!

kuponer.cz 11. 01. 2019 1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Jednou z výhod nakupování na internetu jsou nižší ceny.Navíc lze využít různé slevy a slevové kupóny a máte i mnoho dalších možností, jak ušetřit. To vše samozřejmě platí i pro jednoho z gigantů tuzemské e-commerce, e-shop Alza.cz.

10 tipů, jak ušetřit na Alza.cz

Když v roce 1994 Aleš Zavoral (spojte si první dvě písmena jeho jména a příjmení) zakládal společnost Alzasoft, asi netušil, že za čtvrt století bude stát za největším českým e-shopem se spotřební elektronikou a mnoha dalšími produkty. Internetový obchod Alza.cz dnes nabízí svým zákazníkům statisíce výrobků z různých oblastí, a to nejen v Čechách a na Slovensku, ale také v mnoha dalších zemích Evropské unie. Jak ale za nákup na Alze ušetřit? Možností máte celou řadu.

1. Sledujte slevové akce

„Zelený mimozemšťan“, kterému se říká Alzák, oznamuje na televizní obrazovce každý týden různé slevy na Alza.cz. E-shop však samozřejmě nabízí daleko více slevových akcí. Pokud tedy poptáváte konkrétní zboží, na webu internetového obchodu se přesvědčte, zda není v akci, nebo se případně nějaké ta sleva nevztahuje na podobný výrobek. Sledovat slevy na Alza.cz se nepochybně vyplatí, a to zvláště při větších nákupech, při kterých lze ušetřit skutečně zajímavé částky.

2. Uplatněte slevový kupón na Alza.cz

Zatímco akce se často týkají konkrétních produktů, slevové kupóny se obvykle vztahují na slevu na nákup nad určitou částku, případně na nákup zboží určité značky. Pokud tedy víte, že si budete objednávat větší množství zboží, jedná se zřejmě o nejvhodnější řešení. Stačí si pouze prohlédnout aktuální slevové kupóny na Alza.cz a jednoduše je uplatnit.

3. Pořiďte si zboží ve výprodeji

Stejně jako jiné obchody, nabízí i Alza.cz různé zboží za výprodejové ceny, které mohou být pouze zlomkem ceny běžné. Máte-li tedy zálusk na některý produkt, opět neuděláte chybu, když se v e-shopu důkladně podíváte, zda jej nelze sehnat právě ve výprodeji. A pokud ne, třeba bude v aktuální nabídce výprodejových akcí něco podobného, co se vám nakonec bude hodit možná i více.

4. Ušetřete za dopravu

Alza.cz nabízí pestrou škálu možností, jak si nechat dopravit vybrané zboží a kde si jej vyzvednout. Zaslat si ho můžete nechat nejen na svou adresu, ale také na nejbližší prodejnu, partnerské odběrné místo či na poštu. Doprava je přitom zajištěna i o víkendu. Využít lze přitom opět různé Alza.cz slevové akce, takže zaplatíte-li např. online, budete mít při nákupu nad 1 000 Kč dopravu zdarma.

5. Nakupte rozbalené či použité zboží

Alza.cz nabízí ve svém e-shopu i kategorii zboží, které je rozbalené (zákazníci jej vrátili do 14 dnů bez udání důvodu, protože jim z nějakého důvodu nevyhovovalo), případně zánovní či použité. Pokud vám tedy nevadí, že produkt, jenž si chcete koupit, měl již v ruce někdo před vámi, v bazaru máte další možnost, jak při nákupu na Alza.cz ušetřit.

6. Objednejte si zboží na Black Friday

Black Friday neboli Černý pátek je marketingová akce, která se po vzoru Spojených států a Kanady koná každoročně v listopadu i u nás a účastní se ho nejrůznější obchody. Alza.cz k nim samozřejmě také patří. V roce 2018 přitom tato akce trvala hned 14 dní, během nichž se prodávalo zhruba 2,5 tisíce produktů se slevami i přes 80 %. Chcete-li tedy nakoupit v závěru roku, určitě se zaměřte právě na těchto 14 listopadových dnů.

7. Předplaťte si službu Alza Premium

Alza Premium je služba, která přináší spoustu výhod. Zákazník zaplatí předplatné ve výši 249 Kč měsíčně (zkušební verzi však lze získat na 30 dní zdarma), a z toho mu plynou rozličné výhody. Kromě okamžitého vyřízení reklamací a přednostního výdeje zboží, lze získat i dopravu zdarma, exkluzivní slevy pro členy (tzv. Premium Deals) nebo možnost využívat slevové akce Black Friday o den dříve než ostatní zákazníci.

8. Staňte se VIP členem

Objednáváte-li si zboží na Alza.cz častěji, e-shop si pro vás připravil VIP program. Pokud jste totiž za posledních 12 měsíců utratili vyšší částku než 121 000 Kč (včetně DPH), stáváte se VIP členem a připraveny jsou pro vás speciální ceny, a to i exkluzivní. Ba co víc, dostanete i výše zmíněné předplatné Alza Premium úplně zdarma.

9. Plaťte Alza kartou

Nakoupíte-li na Alza za více než 1 000 Kč, můžete si zdarma zažádat o kreditní kartu. Jde o kartu s až 55dením bezúročným obdobím a lze ji používat kdekoli, tedy nejen v tomto e-shopu. Při platbě na Alze se vrací 5 % z každého nákupu zpět na účet a navíc je možné tuto nabídku kombinovat s dalšími slevami a slevovými kupóny na Alza.cz!

10. Využijte studentský program

Pokud ještě studujete, Alza.cz má pro vás nachystaný zajímavý studentský program. V tomto ohledu sice není jediná, její program ovšem patří k nejkomplexnějším. Studenti mohou využít nejen výhodný ceník, ale existují i další zajímavé výhody. Kromě studentských slev na Alza.cz mohou totiž kupříkladu představit své projekty v kreativních soutěžích.