KUPONER img

Jak to je s prodejem oblečení a obuvi přes internet?

Kuponer.cz 09. 02. 2018 1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...

Přes internet si dnes můžete koupit naprosto všechno od elektroniky, přes vybavení domácnosti až po dovolenou. Lidé ale stále častěji nakupují i oblečení. Pokud tak chcete učinit bez rizika, máme pro vás pár tipů!

Proč vlastně nakupovat na internetu?

Nákupy přes internet mají samozřejmě mnoho výhod. Celý proces je totiž rychlejší a pohodlnější a většinou máte i pestřejší výběr. Komu by se také chtělo obíhat jednotlivé kamenné obchody. Při online nákupu si tedy z pohodlí vlastního domova můžete porovnat zboží v mnoha e-shopech, vybrat si a následně jednoduše objednat. Není tedy divu, že tento způsob nakupování je stále populárnější a využívají jej lidé všech věkových kategorií. Dle výzkumů utratili Češi během první poloviny tohoto roku v e-shopech 46,4 miliardy Kč, což je meziročně 13% nárůst.
Lidé navíc nakupují online i věci, které byly dříve výsadou kamenných obchodů. Do této oblasti patří především oblečení. Vzhledem k tomu, že e-shopy nepotřebují platit prostory pro prodej, mohou si dovolit nabízet dané zboží levněji. Navíc jsou často k dispozici různé akce, které dovolují ušetřit ještě víc. Pokud tedy např. využijete aktuální slevový kupón na Answear.cz, můžete při nákupu oblečení na internetu utratit skutečně zajímavé částky. Jenže stále se nabízí otázka, zda není pořizování oděvů online, tedy bez vyzkoušení a osahaní příliš riskantní.

Jak si počínat při nákupu oblečení přes internet?

Mohlo by se zdát, že oblečení bez vyzkoušení nikdy nemůže sedět. Jistě, jedná se o důležitou věc, nicméně není nutně nezbytná. Stačí se pouze držet několika pravidel:
• Pořádně si prohlédněte tabulku velikostí. Zásadní krok. Problém je, že se velikost často liší dle značky a roli hraje i místo původu (např. ČR, EU, UK či US). Proto si vybírejte pouze e-shopy, které budou mít tabulku velikostí s co možná nejvíce parametry.
• Zaměřte se na všechny detaily. Jelikož si oblečení nemůžete osahat, pořádně si prostudujte materiály a určitě použijete funkci zoom, abyste si vše pořádně prohlédli. Obchod by tedy měl mít ideálně na webu co nejobsáhlejší popisky a dostatek fotografií.
• Vybírejte pouze prověřené obchody. Některé e-shopy mohou být velmi levné. Pokud ovšem o nich nic nevíte, raději zde nenakupujte. Využijte tedy spíše prověřené obchody, případně si u méně známých prodejců zjistěte co nejvíce informací od předešlých zákazníků.
• Nezapomeňte, že máte 14 dní na vrácení zboží bez udání důvodů. Pokud vám oblečení nebude sedět, můžete jej vrátit do 14 dnů (někde i déle). Na druhou stranu byste i tak měli vybírat pečlivě, protože obchodům tímto krokem vznikají náklady.

Ani s nákupem obuvi není problém. Pokud Vám bota nepadne, obvykle máte možnost ji zdarma vrátit.

Ani s nákupem obuvi není problém. Pokud Vám bota nepadne, obvykle máte možnost ji zdarma vrátit.

Jak je to s online nákupem obuvi?

Nákup bot online by se mohl zdát takřka nemožný. Pokud totiž oblečení sedí víceméně přesně, můžete ho bez problémů nosit. Jenže jen v o něco málo menších botách se vám nebude chodit právě nejlépe. Na druhou stranu využijete-li např. slevové kupóny na Zoot.cz, rozdíl v ceně oproti kamenným obchodům může být skutečně značný, což je lákavé. Pokud se tedy rozhodnete pořídit boty přes internet, výše uvedená pravidla dodržujte ještě důkladněji. Musíte především naprosto dokonale znát velikost své nohy a rozhodně se soustřeďte pouze na e-shopy, které udávají co nejvíce informací o velikostech, daném zboží a disponují spoustou fotografií.

Doporučení na závěr: aktuálně existují internetové obchody (např. právě Zoot), u kterých si můžete vybrané oblečení zaslat v několika velikostech na pobočku. Zde si ho následně vyzkoušíte a zaplatíte pouze zboží, jež vám bude sedět. Takový nákup je tedy zcela bez rizika.